.

Imprezy towarzyszące

 

 

 

 

 

Uroczysta kolacja

miejsce: Teren MTP - pawilon 11 "Iglica"; ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań

termin: czwartek 9 lipca, godzina 19:00-24:00

cena: wliczona w opłatę konferencyjną

http://www.mtp.pl

 

Zwiedzanie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

miejsce: Teren Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

termin: środa 8 lipca, godzina 16:30-21:00

cena: wliczona w opłatę konferencyjną

http://www.muzeum-szreniawa.pl/

 

Wycieczki

Ponadto dla uczestników Konferencji oferujemy wycieczki odpłatne. Rejestracja oraz opłata będzie przyjmowana podczas trwania Konferencji przez przedstawiciela firmy organizującej wycieczki.

 

Twierdza Poznań Fort III - Nowe Zoo

Wyjazd - piątek 10 lipca o godzinie 14:00

Zwiedzanie Fortu III - stanowiącego element zewnętrznego pierścienia fortyfikacji Twierdzy Poznań. Trasa obejmuje zarówno cześć podziemną, jak i naziemną fortu. Stałe wystawy prezentują w historię Twierdzy Poznań, wyposażenie armii pruskiej. W koszarach można zobaczyć jak żyli żołnierze na forcie, gdzie stały armaty i jakiej używano amunicji. Na wale artylerii znajdziemy pancerną kopułę obserwacyjną i stanowisko z dobrze zachowanymi śladami łoża nadbrzeżnego, największego działa fortecznego Twierdzy Poznań, które miało zasięg aż 7700 metrów. W blokhauzie placu broni znajduje się wystawa dotycząca bitwy o Poznań stoczonej w 1945r.

Nowe Zoo – spacer po drugim co do wielkości ogrodzie zoologicznym w Polsce. Zajmuje powierzchnię 117 ha. pięknego, bogatego przyrodniczo terenu, położonego we wschodniej części miasta, na tzw. Białej Górze. Centralną dolinę zajmują stawy o łącznej powierzchni 16 ha. Zwiedzanie nowoczesnej słoniarni oraz nowo otwartej niedźwiedziarni.

Zakończenie wycieczki około godziny 20:00
Cena 45 zł/osoba (cena dla grupy min. 40 osobowej)
Cena nie zawiera biletu wstępu ok. 15 zł.
W cenie zawarty jest przejazd autokarem, opieka pilota - przewodnika, ubezpieczenie NNW na sumę do 5000 zł, podatek VAT.

 

Zwiedzanie Poznania

Wyjazd - wtorek 7 lipca o godzinie 15:00

Zwiedzanie Poznania:
Ostrów Tumski - wizyta w najstarszej części miasta, wyspie otoczonej korytem Warty i Cybiny, miejscu gdzie rozpoczęła się historia Polski. Zobaczymy most Biskupa Jordana, pałac arcybiskupi, pomnik Jana Pawła II.
Bazylika Archikatedralna – zwiedzanie wnętrz oraz podziemi katedry
Fara Poznańska – jeden z najpiękniejszych barokowych kościołów w Polsce
Stary Rynek – zabytkowe kamienice oraz Ratusz będący jednym z najcenniejszych zabytków architektury renesansu w środkowej Europie, Wzgórze Przemysława
Makieta Dawnego Poznania – multimedialna ekspozycja, która w ciekawy sposób opowiada jak miasto zmieniło się przez wieki. Poznamy historię dawnego Poznania i zobaczymy jak wyglądało życie poznaniaków.

Zakończenie wycieczki około godziny 20:00
Cena 45 zł/osoba (cena dla grupy min. 40 osobowej)
Cena nie zawiera biletu wstępu ok. 20 zł.
W cenie zawarty jest przejazd autokarem, opieka pilota - przewodnika, ubezpieczenie NNW na sumę do 5000 zł, podatek VAT.

 

Wycieczka do Kórnika

Wyjazd - środa 8 lipca o godzinie 14:00. Po zwiedzaniu Kórnika przejazd do Szreniawy i spotykanie z resztą grupy.

Zamek w Kórniku - zwiedzanie dawnej rezydencji rodów Górków i Działyńskich. W latach 1836-61 zamek został gruntownie przebudowany dla Tytusa Działyńskiego, z przeznaczeniem na pomieszczenie zbiorów narodowych pamiątek, dzieł sztuki i bibliotekę. Zyskał wtedy dzisiejszą szatę w stylu neogotyku angielskiego.
Spacer po arboretum - położone przy zamku arboretum zajmuje obszar 40 hektarów. Znajdziemy tutaj około 3 tysięcy gatunków drzew i krzewów, w tym wiele egzotycznych. Od 2011 r. zamek wraz z arboretum w Kórniku zyskały status pomników historii jako obiekty o szczególnym znaczeniu dla polskiego dziedzictwa narodowego.

Powrót ok. godziny 19:00
Cena: 50 zł/osoba (cena dla grupy min. 40 osobowej)
Cena nie zawiera biletów wstępu ok. 20 zł.
W cenie zawarty jest przejazd autokarem, opieka pilota - przewodnika, ubezpieczenie NNW w Signal Iduna na sumę do 5000 zł, obiad, podatek VAT.

 

Kórnik – Rogalin - Puszczykowo

Wyjazd - sobota 11 lipca o godzinie 8:30.

Przejazd do Kórnika, gdzie zwiedzimy zamek, dawną rezydencję rodów Górków i Działyńskich. Spacer po arboretum. Na powierzchni 40 hektarów zgromadzono wiele rzadkich gatunków drzew i krzewów sprowadzonych z Azji i Ameryki Północnej. Od 2011 r. zamek wraz z arboretum w Kórniku zyskały status pomników historii jako obiekty o szczególnym znaczeniu dla polskiego dziedzictwa narodowego.
W Rogalinie obejrzymy zespół pałacowo ogrodowy z XVIII wieku. Mieści się tu ekspozycja Muzeum Narodowego w Poznaniu, z dziełami takich twórców jak Marcello Bacciarelli, Antonio Canova czy Bertel Thorvaldsen. Pałac otoczony jest Rogalińskim Parkiem Krajobrazowym. Spacer do zabytkowych dębów Lech, Czech i Rus. Przerwa na obiad. Na zakończenie wycieczki udamy się do Puszczykowa, gdzie odwiedzimy Muzeum Pracownie Literacką Arkadego Fiedlera. Na ekspozycję składają się przedmioty obrazujące życie pisarza, podróżnika i książki stanowiące jego dorobek literacki, a także wspaniałe trofea przyrodnicze i pamiątki z wypraw do najbardziej egzotycznych zakątków świata.

Zakończenie wycieczki około godziny 18:00
Cena: 85 zł/osoba (cena dla grupy min. 40 osobowej)
Cena nie zawiera biletów wstępu ok. 40 zł.
W cenie zawarty jest przejazd autokarem, opieka pilota - przewodnika, ubezpieczenie NNW w Signal Iduna na sumę do 5000 zł, obiad, podatek VAT.

 

Koszuty – Śmiełów - Gołuchów

Wyjazd - czwartek 9 lipca o godzinie 8:00.

Zwiedzanie dworku szlacheckiego w Koszutach, którego wystrój, meble, przedmioty codziennego użytku oraz obrazy oddają atmosferę siedziby ziemiańskiej z przełomu XIX i XX wieku. Przejazd do Śmiełowa, wizyta w Muzeum Adama Mickiewicza. Muzeum mieści się w klasycystycznym pałacu z końca XVIII wieku, należącym do pereł polskiej architektury. Pałac śmiełowski otoczony jest wspaniałym ogrodem krajobrazowym będącym miniaturą parku angielskiego. Przerwa na obiad. Kolejnym punktem programu będzie zamek w Gołuchowie. Zamek został zbudowany około 1560 roku. Zrujnowaną i zaniedbaną posiadłość rodu Leszczyńskich, w XIX wieku pozyskała córka księcia Adama Czartoryskiego, Izabela Działyńska. Przebudowała gmach w stylu zamków nad Loarą przeznaczając go na prywatne muzeum. W okresie międzywojennym zamek był jednym z największych prywatnych muzeów w Europie. Możemy podziwiać wspaniałe gobeliny, renesansowe malarstwo europejskie, rzadkie okazy mebli, kolekcję rzemiosła artystycznego, wazy greckie. Na zakończenie wycieczki spacer po parku oraz wizyta w zagrodzie żubrów.

Zakończenie wycieczki około godziny 18:30
Cena 90 zł/osoba (cena dla grupy min. 40 osobowej)
Cena nie zawiera biletów wstępu ok. 25 zł.
W cenie zawarty jest przejazd autokarem, opieka pilota - przewodnika, ubezpieczenie NNW na sumę do 5000 zł, obiad, podatek VAT.

 

Wycieczka Szlakiem Piastowskim
Pobiedziska - Ostrów Lednicki – Gniezno – Biskupin

Wyjazd - czwartek 9 lipca o godzinie 8:30.

Przejazd do Pobiedzisk, obejrzenie najważniejszych zabytków Wielkopolski w miniaturze. Następnie przeprawa promem na Ostrów Lednicki do dawnego grodu Mieszka I i Bolesława Chrobrego, gdzie obecnie znajduje się Muzeum Pierwszych Piastów. Kolejnym punktem programu będzie pierwsza stolica Polski, Gniezno. Na gnieźnieńskim Wzgórzu Lecha zwiedzimy kościół archikatedralny, miejsce o szczególnym dla nas znaczeniu. To miejsce koronacji pięciu królów Polski. Tutaj znajdują się relikwie męczennika, patrona Polski - św. Wojciecha. Spacer po rynku. Przejazd do Biskupina, przerwa na obiad. Zwiedzanie rezerwatu archeologicznego - rekonstrukcji osady sprzed 2700 lat. Zobaczymy jak żyła ludność kultury łużyckiej, a w muzeum archeologicznym obejrzymy znaleziska archeologów – wykopaliskowe elementy drewniane, narzędzia, ozdoby, fragmenty naczyń i broni. Na zakończenie wycieczki przejazd kolejką wąskotorową.

Powrót około godziny 18:30
Cena 85 zł/osoba (cena dla grupy min. 40 osobowej)
Cena nie zawiera biletów wstępu ok. 38 zł.
W cenie zawarty jest przejazd autokarem, opieka pilota - przewodnika, ubezpieczenie NNW w Signal Iduna na sumę do 5000 zł, obiad, podatek VAT.

 

Wycieczka do Berlina

Wyjazd - piątek 10 lipca lub sobota 11 lipca o godz 6:30, przejazd autostradą do Berlina. (czas przejazdu około 4 godziny)

Zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta:
Mur Berliński, Reichstag, Brama Brandenburska
Unter den Linden - spacer najpiękniejszym berlińskim bulwarem
Berliner Dom – Katedra Berlińska
Muzeum Pergamońskie – zwiedzanie muzeum, które stanowi część Wyspy Muzeów – jednego z najsłynniejszych na świecie kompleksów muzealnych. W Muzeum Pergamońskim zobaczyć można słynną rekonstrukcję Wielkiego Ołtarza Pergamońskiego, odkopanego przez Niemców na początku XX w. w tureckiej Bergamie.
Aleksanderplatz – centralny węzeł komunikacyjny i plac we wschodniej części Berlina z charakterystyczną, górującą nad placem wieżą telewizyjną.
Plac Poczdamski - to jeden z największych i najruchliwszych placów w centralnym Berlinie. Jego nowoczesna, zapierająca dech w piersiach zabudowa powstała w ostatnim dziesięcioleciu. Tutaj znajduje się słynny budynek Sony Center. Przerwa na obiad.
Pomnik Pomordowanych Żydów - pomnik upamiętniający zagładę Żydów podczas II wojny światowej
Kurfürstendamm (Ku'damm) – czas do dyspozycji grupy na słynnej handlowej ulicy Berlina z licznymi sklepami, kawiarniami, butikami

Planowany powrót około godziny 23:00
Cena 130 zł/osoba (cena dla grupy min. 40 osobowej)
W cenie zawarty jest przejazd autokarem, opieka pilota - przewodnika, ubezpieczenie NNW na sumę do 5000 zł, ubezpieczenie KL na sumę 10000 euro, podatek VAT. Dodatkowo płatne 25 euro/osoba (bilet wstępu do muzeum, obiad).Uczestnicy muszą posiadać dowód osobisty lub paszport.